اخبارفناوری

مقاومت درخورتوجه نمایشگر Moto Razr 5G موتورولا

زومیت/ موتورولا اعلام کرد Moto Razr 5G می‌تواند روزی ۱۰۰ بار به‌مدت پنج سال بدون کوچک‌ترین مشکلی بازوبسته شود.

مدتی است که موج جدیدی در ساخت گوشی‎های هوشمند شکل گرفته و نمایشگرهای منعطف عضو اصلی طراحی‌های جدید گوشی‌های هوشمند این دوره است. سامسونگ شرکتی بود که اولین‌بار تلفن‌همراهی با نمایشگر منعطف رونمایی کرد. با اینکه گلکسی فولد، اولین نسل تلفن‌های هوشمند تاشو، مشکلات متعددی در طراحی داشت، موفق شد قدم بزرگی در مسیر پیشرفت تولید محصولات هوشمند بردارد. پس از سامسونگ، شرکت‌های دیگری نیز طراحی‌های خود را رونمایی کردند. ازجمله‌ی این شرکت‌ها موتورولا بود که یکی از گوشی‌های تاشو قدیمی‌اش را به مدلی جدید با نمایشگر منعطف تبدیل کرده. این دستگاه جالب ریزر (Razr) نام دارد و اکنون نسخه‌ی جدیدی از آن در حال تولید است که از مدل اولیه بسیار بهتر است.

براساس جدیدترین اخبار منتشرشده از موتورولا، این شرکت گوشی دوباره متولدشده ریزر را بازطراحی کرده است. در نسخه‌ی بهبودیافته‌ی ریزر، تراشه و دوربین پیشرفت کرده‌اند؛ البته این تنها تغییرات نسخه‌ی جدید نیست؛ زیرا الگویی در طراحی مدل مذکور استفاده شده است که باعث می‌شود فضای خالی بین لولای این دستگاه وجود نداشته باشد. یکی از مشکلات تلفن‌های تاشو دقیقا همین مسئله است؛ زیرا در فضای خالی میان لولای دستگاه گردوغبار وارد می‌شود و پس از مدتی می‌تواند به گوشی هوشمند آسیب بزند. باوجوداین، این‌بار موتورولا کاری کرده است که حتی یک برگ کاغذ نیز نمی‌تواند پس از بسته‌شدن نمایشگر دستگاه به ‌درونش وارد شود. موتورولا این اطلاعات را با انتشار توییتی در صفحه‌ی خود بیان کرده است.

برای افزایش مقاومت و دوام دستگاه، لولای آن از فولاد ضدزنگ ساخته و قاب آلومینیوم سری ۷۰۰۰ برای این دستگاه استفاده شده است. بااین‌حال، عده‌ای از کاربران بابت دوام نمایشگر پس از خم‌شدن‌های مداوم نگران هستند. به‌تازگی، آزمایشی در این زمینه انجام شده است که همه‌ی نگرانی‌ها را از بین می‌برد. آزمایش‌های مکانیزه موتورولا نشان می‌دهد که لولای Moto Razr 5G می‌تواند ۲۰۰ هزار بار خم شود و هیچ مشکلی پیدا نکند. بر فرض مثال، اگر کاربران روزی ۱۰۰ بار دستگاه خود را بازوبسته کنند، تا پنج سال کوچک‌ترین مشکلی برای نمایشگر و لولای گوشی هوشمند موتورولا پیش نمی‌آید. این مسئله نشان می‌دهد که دیگر به نگرانی نیازی نیست و اگر از طراحی جذاب این دستگاه خوشتان آمده است، می‌توانید با خیال راحت آن را بخرید.

موتورولا تغییرات دیگری برای بهبود نسل جدید Razr اعمال کرده است که همه‌ی آن‌ها نیز سخت‌افزاری نیستند. تاکنون، این شرکت بیش از ۱۰۰ پتنت برای این دستگاه طراحی کرده است. ازجمله تغییرات یادشده  می‌توان به بهبود بخش نرم‌افزاری برای سازگاری سریع‌تر به نمایشگر خارجی ۲٫۷ اینچی اشاره کرد. حتی اکنون ارتباط میان نمایشگر ثانویه و اصلی بهتر از گذشته است و تعامل بهتری دارند.

می‌توان گفت موتورولا برای نسل ۵G گوشی‌های منعطف خود برنامه‌های زیادی دارد؛ زیرا تاکنون بخش‌های مختلفی از آن‌ را بهبود بخشیده است. البته یکی از بخش‌ها در طراحی بیشتر از دیگر بخش‌ها موتورولا را با مشکل روبه‌رو کرده بود. سخت‌افزار بی‌سیم همان بخشی است که موتورولا را با مشکل مواجه کرد؛ زیرا چهار آنتن برای اینترنت ۵G موردنیاز است.

بزرگ‌ترین تغییر در نسل جدید ریزر، قطعات مرتبط با مودم ۵G است
وجود این قطعات درون دستگاه را می‌توان بزرگ‌ترین تغییر نسخه‌ی ۲۰۲۰ درمقایسه‌با ۲۰۱۹ دانست. تمام این قطعات درون دستگاه کوچکی قرار می‌گیرند که واقعا برای ما کامپکت‌بودن Razr 5G بسیار جالب است. نازک‌بودن تلفن‌همراه مسئله‌ای مهم است؛ زیرا بعضی از شرکت‌ها برای رسیدن به اندازه‌ی مدنظر خود، حتی جک هدفون را نیز از دستگاه حذف می‌کنند.

دیدگاه شما کاربران درباره‌ی محصول جدید موتورولا چیست؟ آیا موتورولا می‌تواند با ارائه‌ی این محصول از دیگر رقبایش در بخش‌ تلفن‌های هوشمند تاشو پیشی بگیرد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا